VP-milen 2011, Klassresultatlista

2011-08-19


1 10000 meter 179 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Francis Kipileter ChesumerKenya32:000:00
2Martin LundqvistIK Sisu32:280:28
3Oskar SvärdHälle IF32:440:44
4Viktor HelanderEksjö Södra IK32:480:48
5Robert Kibor LimaIK Ymer34:212:21
6Christer RymanSkillingaryds FK34:242:24
7Philip LundhEksjö Södra IK34:342:34
8Håkan KlintTranås34:372:37
9Magnus GyllmarkIK Hakarpspojkarna34:462:46
10Fredrik KarlssonOK Njudung35:143:14
11Tom FahlénOK Njudung35:243:24
12Tomas EwersOK Njudung35:463:46
13Tobias BexellOK Njudung36:464:46
14Mattias IsraelssonStensjön IF36:544:54
15Hannes AssarssonIK Sisu36:594:59
16Oscar BjörkOK Älme37:075:07
17Stefan GrahnOK Njudung37:135:13
18Torbjörn LingmerthVetlanda37:365:36
19Daniel AlvehedIFK Sävsjö37:405:40
20Ivo RoméIFK Sävsjö37:505:50
21Albin SvenssonIFK Sävsjö38:116:11
22Andreas WeckforsIK NocOut.se38:136:13
23Johan SvenssonSävsjö38:226:22
24Marcus SandströmIFK Sävsjö38:256:25
25Anders DahlénVetlanda kommun38:286:28
26Richard BexellOK Njudung38:306:30
27Filip NielsenKnäckebröhult IF !38:316:31
28Gustaf TapperStockholm38:406:40
29Jan ErikssonVäxjö38:456:45
30Johan CaesarIK Sisu39:267:26
31Oskar SvenssonIFK Sävsjö39:287:28
32Rickard AnderssonSkillingaryds FK39:347:34
33Thom BergmanIK Hakarpspojkarna39:437:43
34Tommie EwersOK Njudung39:467:46
35Martin JarlHuskvarna39:497:49
36Tony ZetterströmMM-Ski39:547:54
37Niclas TejleIK Akele40:068:06
38Joakim JonssonHult40:218:21
39Roger KarlssonPelaren Ekonomi40:228:22
40Fredrik NordqvistEksjö 40:388:38
41Farthållare 40 minOK Njudung40:398:39
42Christer GustavssonÖrjansklubben40:418:41
43Rickard LundqvistIK Sisu40:518:51
44Cave SinaiTjust Bike and Running Club40:568:56
45Jonas KarlssonVetlanda GK41:199:19
46Thomas GustavssonLammhult41:219:21
47Oliwer LundbergEksjö Södra IK41:289:28
48Jacob RosanderJönköping41:319:31
49Leif CarlssonAxa Sports Club41:339:33
50Joakim AxelssonVetlanda41:429:42
51Jonas FranssonÖrjansklubben41:559:55
52Pontus NilssonSkirö-Nävelsjö Bandy42:0010:00
53Jesper StarckOK Njudung42:0710:07
54Anders CederbergAlseda42:2910:29
55Ulf JohanssonIngatorp42:3210:32
56Peder ZaxkrissonSapa42:4110:41
57Gunnar ElmekeVetlanda kommun42:4810:48
58Johan DavidssonIFK Växjö42:5910:59
59Christian AnderssonHultsfreds LK43:2811:28
60Henrik HöglundSOK Aneby43:3411:34
61Per HammarströmSjunnen43:3811:38
62Peter WibergVetlanda43:3911:39
63Mats AlldénVetlanda43:4011:40
63Thorbjörn Klang-SörenssonVetlanda43:4011:40
65Per JonssonVetlanda43:5311:53
66Anders HenryssonEksjö 43:5811:58
67Johannes RosanderLinköping44:0012:00
68Tommy JosefssonOK Njudung44:0412:04
69Michael PerssonHöganäs44:1112:11
70Daniel CarlssonVetlanda44:2412:24
71Roy GunnarssonVetlanda44:2612:26
72Mats JohanssonHolmgrens Bil AB44:3112:31
73Mikael AnderssonStockholm44:3812:38
74Jonny RiberstenVetlanda44:4412:44
75Magnus SundbergVetlanda44:4712:47
76Björn WibergSeroven Vetlanda44:4812:48
76Johan GlansGöteborg44:4812:48
78Simon AxelssonVetlanda44:4912:49
79Jörgen AnderssonSkirö-Nävelsjö Bandy44:5212:52
80Farthållare 45 minOK Njudung44:5412:54
81John GunnarssonVärne Skogstjänst AB45:0013:00
82Samuel GunnarssonSeroven Vetlanda45:0613:06
83Magnus WestmarkEksjö 45:2213:22
84Jems MartinssonVetlanda45:3213:32
85Magnus PalmedalEkenässjön45:3413:34
86Jan HurtigEksjö Maskin o Truck45:4713:47
87David ÅverlingVetlanda kommun45:5613:56
88Thomas IdhBredhälla Aluminiumförädling AB45:5713:57
89Mikael ÖhrnOK Bävern46:0814:08
90Simon FyhrIK Sisu46:2014:20
91Mats KarlssonNässjö46:2714:27
92Niklas PalmgrenVetlanda46:3714:37
93Daniel Engström StensonTessinparken46:3914:39
94Håkan EnglundOskarshamn SK46:4114:41
95Richard LindqvistVetlanda46:4814:48
96Richard EekVetlanda46:5114:51
97Jan-Olov KarlssonÖrjansklubben47:1515:15
98Baback VahidVetlanda Pistolklubb47:2115:21
99Håkan FranssonRonneby OK47:2215:22
100Emil RiberstenVetlanda47:3215:32
101Bo NorrlinBredhälla Aluminiumförädling AB47:3315:33
102Peter AnderssonBoxholm-Ekeby SK47:3715:37
103Albin WimanMjölby47:4415:44
104Anders LinussonApladalens LK47:4515:45
105Jan-Ola AnderssonVetlanda48:0116:01
106Anders CarlssonHabo48:0916:09
107Tomas SvahnVetlanda-Wiggers48:1416:14
108Pierre WaldmannBredhälla Aluminiumförädling AB48:2116:21
109Philip StåhlgrenVäxjö48:2816:28
110Jonas BergmanNässjö48:3316:33
111Ulf WahlströmVetlanda48:3716:37
112Robert KarlssonLammhult49:0117:01
113Lars Åke ClaesonVetlanda kommun49:0317:03
114Robin ÖhrnOK Bävern49:2017:20
115Sören FranssonKvillsfors49:2517:25
116Farthållare 50 minOK Njudung49:5917:59
117Ronnie KarlssonOK Njudung50:0018:00
118Roland FrickSeroven Vetlanda50:0718:07
119Thomas CelinderNorra Sandsjö50:0818:08
120Mikael AnderssonEksjö Räddingstjänst50:1618:16
121Fredrik GustafssonSapa50:2418:24
121Magnus TeodorssonSolshesters MCK50:2418:24
123Karl-Johan NorénBoxholm50:3018:30
124Rickard SjögrenEksjö 50:3918:39
125Joakim AnderssonEksjö Räddingstjänst50:4418:44
126Tomas AnderssonVetlanda50:4918:49
127Kalle WirestigNässjö51:0019:00
128Pierre GrahmEksjö 51:0319:03
129Andreas ThuressonVetlanda HF51:0819:08
130Victor GlansMalmö51:2219:22
131Christer HolmbergSävsjö51:2419:24
132Mikael JensmarkSjunnen51:3919:39
133Harri AirostoOakhill Stables51:4319:43
134Börje BolmvikSapa51:4419:44
135Hans FredrikssonSapa51:4619:46
136Kjell BergströmOK Njudung51:5319:53
137Tomas NilssonSapa52:2320:23
138Ingemar OhlssonRussnäs LK52:5120:51
139Inge JohanssonLammhult52:5620:56
140Kristian BraamHvetlanda SK53:0721:07
141Tommy BengtssonIF Metall53:0821:08
142Tobias AnderssonVetlanda53:1021:10
143Joachim HugossonLandsbro If53:3921:39
144Owe ErissonÄdelfors IF53:4121:41
145Sten-Åke EskilssonEksjö 54:2622:26
146Mathias FranssonKvillsfors54:3022:30
147Anders WibergEksjö 54:3622:36
148Enar ZakrissonVetlanda JK54:4722:47
149Patrik WilhelmssonVetlanda54:5022:50
150Hasse AnderssonKalmar Sotning o Vent54:5722:57
151Håkan AdehornAnders Olofssons Bil & VVS55:0123:01
151Farthållare 55 minOK Njudung55:0123:01
153Mikael FranzénSjunnen55:0423:04
154Johan VenströmVetlanda56:2124:21
155Kristoffer JonassonVirserum56:3524:35
156Stefan SandbergVetlanda57:3125:31
157Farthållare 60 minOK Njudung59:4027:40
158Lennart BlomqvistNye60:4028:40
159Ronnie StiernbergEksjö 60:4428:44
160Håkan BorgEksjö 61:1529:15
161Erik KarlssonVetlanda75:4443:44
Robin AnderssonOK NjudungEj godk.
Stefan VirtanenIK SisuEj godk.
Lennart JohanssonFremtiden Staldinventar A/SEj godk.
Rasmus LundbergEksjö Södra IKEj godk.
Krister AnderssonIK HakarpspojkarnaEj start
Christer TräffMålilla - Mörlunda SKIEj start
Joakim BergmanInwido Produktion ABEj start
Johan PerssonTeam BlekingeEj start
Tomas AnderssonHöglandets RäddningstjänstEj start
Rasmus AnderssonVetlanda BKEj start
Frederick KarlssonIK SisuEj start
Joakim AssarssonIK SisuEj start
Johan BengtssonEksjö Ej start
Sten-Olof MäkiMörbylångaEj start
Christer NilssonVetlandaEj start
Samuel JohanssonIFK StockarydEj start
Gustav MilessonHögby IFEj start
Sören PerssonHvetlanda SKEj start

2 10000 meter 41 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annika ErikssonSkillingaryds FK37:160:00
2Kari EieDrangedal IL 38:331:17
3Ellen SternerVetlanda IB42:305:14
4Kristin NordqvistEksjö SOK42:385:22
5Paula GyllmarkIK Hakarpspojkarna44:267:10
6Josefin NilssonEkenässjön44:497:33
7Stina WinbladhFriskis & Svettis45:097:53
8Carola NorénOK Njudung45:278:11
9Hanna DahlströmAIK Bandy46:539:37
10Britta NorénIK Akele46:579:41
11Marie FranssonRonneby OK47:049:48
12Anita JonssonHögby IF47:3810:22
13Elisabeth HagelbergEksjö Gymnastiksällskap48:1510:59
14Arnhild WetzlerT.I.A Kung Fu48:2511:09
15Petra W ErikssonVäxjö48:2611:10
16Alexandra ClassonVetlanda48:5011:34
17Angelica JonassonUppsala49:0911:53
18Marina NilssonOK Njudung49:3712:21
19Veronica AnderssonVetlanda kommun50:5913:43
20Linda HoreniusEkenässjön51:0213:46
21Sofia ErikssonLandsbro51:2914:13
22Monica SundellNässjö52:2415:08
23Therese PeterssonVetlanda52:5015:34
24Caroline ?Nässjö53:1315:57
25Johanna MaxsonVetlanda kommun53:1616:00
26Evelina AxelssonSapa53:4016:24
27Helena KarlssonSeroven Vetlanda53:5716:41
28Inga-Lill JohanssonSapa Lackering54:4017:24
29Marie BraskVetlanda54:5117:35
30Hanna LarssonEksjö Södra IK55:0617:50
31Ing-Marie AlbinssonSalong Hårfager55:2018:04
32Åsa LagerqvistVetlanda55:5818:42
33Mia HillströmVetlanda kommun59:1021:54
34Malin BerggrenVäxjö61:1123:55
35Anna-Sofia HordnesNorrahammar61:2124:05
36Maria DohlsäterNässjö61:3124:15
Annica ?ForserumEj godk.
Anneli EdinVetlanda kommunEj start
Anna MelinVetlanda kommunEj start
Karin BlomanderVetlanda kommunEj start
Anna OhlssonSävsjö Badminton ClubEj start

4 4000 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ralf CorinVetlanda BTK17:220:00
2Johan JakobssonHuskvarna18:180:56
3Ida StormVetlanda18:301:08
4Robert NorénVetlanda Jujutsuklubb19:091:47
5Ida ZetterströmMM-Ski19:101:48
6Susanne ZetterströmMM-Ski19:121:50
7Anna MelinVetlanda kommun19:412:19
8Atiqolloh .Vetlanda19:432:21
9Josephine TjernlundVetlanda19:442:22
10Sara AurellVetlanda19:542:32
11Rebecka LiljegrenMålilla - Mörlunda SKI20:393:17
12Peter RobelingBredhälla Aluminiumförädling AB21:173:55
13Marie EdvinssonVetlanda kommun21:213:59
14Markus LundVetlanda HIF23:095:47
15Charlotta Ljung KarlssonInwido Produktion AB23:256:03
16Anna Ljung Inwido Produktion AB25:418:19
17Maria FagerfalkÅryd31:5514:33
Monica AnderssonVetlanda kommunEj start
Magnus JohanssonMålilla - Mörlunda SKIEj start

F16 4000 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnea LiljegrenMålilla - Mörlunda SKI16:570:00
2Lotta RymanSkillingaryds FK17:490:52

P16 4000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas DavidssonIFK Växjö16:470:00

F14 4000 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Amilia EngströmOK Njudung22:550:00

P14 4000 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Adam HjelmHvetlanda GIF16:030:00
2Philip LindqvistHvetlanda GIF16:110:08
3Eric LöfkvistOK Njudung16:310:28
4Cornelis T.SjöbeckVetlanda17:501:47

F12 2000 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tilde GustafssonVetlanda FF/BIF6:500:00
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna7:040:14
3Jessica AranssonVetlanda7:170:27
Alexandra PerssonSkillingaryds FKEj start

P12 2000 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Loke ÖstangårdBlackstad IF6:020:00
2Viktor AnderssonBlackstad IF6:040:02
3Olle RymanSkillingaryds FK6:050:03
4Filip StjernbergIK Oskarshamn6:090:07
5Leo JohanssonSkillingaryds FK6:260:24
6Linus AnderssonBlackstad IF6:370:35
7Oscar KarlssonVetlanda BTK6:400:38
8Adam HöglanderIK Oskarshamn6:420:40
9Linus WestergrenBlackstad IF6:430:41
10Jakob KnutssonVetlanda6:480:46
11Jesper FrödingVetlanda FF7:031:01
12Jonatan FranzenEkenässjöns IF7:251:23
13Viktor JohanssonEkenässjöns IF7:421:40
14Martin EkEkenässjöns IF7:561:54
15Theo FranzenEkenässjöns IF8:092:07
16Pontus FranssonEkenässjöns IF8:262:24
17Jacob BornelingBäckseda8:312:29
William SmitsBelgienEj start
Alexander AugustssonEkenässjöns IFEj start

F10 1000 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ebba LindmanIK Sisu3:230:00
2Lovisa SöderbergVetlanda FF3:340:11
3Alma StrandhKorsberga3:350:12
4Ida ElmekeVetlanda FF3:440:21
5Matilda GunnarssonMariannelund3:490:26
6Linn JältbornVetlanda/Bäckseda tjejfotboll3:570:34
7Tilde HallgrenVetlanda4:000:37
8Ebba GustafssonVetlanda4:010:38
9Shalyn PenaVetlanda/Bäckseda tjejfotboll4:020:39
10Julia NyströmVetlanda4:030:40
11Ödit LjungVetlanda FF4:070:44
12Ella HjelmHvetlanda GIF4:080:45
13Stina StrandhKorsberga4:220:59
14Emmy OlssonVetlanda4:281:05
15Agnes SandbergVetlanda HF4:351:12
16Amanda KarmetunOK Njudung4:361:13
17Felicia GustavssonHolsby SK4:391:16
18Elin JennerstrandHvetlanda GIF4:541:31
19Alva ErikssonVetlanda8:525:29

P10 1000 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linus LundbergEksjö Södra IK3:210:00
2Simon JohanssonEkenässjöns IF3:270:06
3Andreas PerssonSkillingaryds FK3:340:13
3Edvin IsakssonVetlanda BK3:340:13
5Robin CardellHolsby SK3:350:14
6Aron ÖstangårdBlackstad IF3:370:16
7August KlangVetlanda BK3:380:17
8Axel BergdahlUpplanda Reningsverk3:400:19
8Oskar EdvinssonVetlanda FF3:400:19
10Måns AxelssonVetlanda BK3:420:21
11Karl BroqvistVetlanda3:430:22
12Jonatan Swahn DahlFlugeby3:450:24
13Isac ParknerBäckseda IF3:470:26
14Isac KarlssonBäckseda IF3:510:30
14Simon HolmgrenBäckseda IF3:510:30
16Isak EdemyrÖsterkorsberga IF3:530:32
17Jakob NorrlinBäckseda IF3:540:33
17Filip NylinBäckseda IF3:540:33
19Anton SvenssonBäckseda IF3:550:34
20Viktor IngbrantEkenässjöns IF3:560:35
21Hugo LindqvistSMK - Eksjö3:570:36
22Alvin GustavssonVetlanda4:010:40
23Albin PalmedalEkenässjöns IF4:020:41
24Melker ElofssonOK Njudung4:050:44
24Gustav RibbholmLandsbro SK4:050:44
24Hugo DahlénHolsbybrunn4:050:44
27Jacob ErikssonBäckseda4:060:45
28Filip HjärtbergBif Bäckseda Fotboll4:110:50
29Felix ÅhlundBäckseda IF4:140:53
30Adam HälleråOK Njudung4:150:54
31Josef HälleråOK Njudung4:190:58
32Tim JardeforsHuskvarna4:261:05
33Eric MelinBäckseda IF4:351:14
34Marcus FranssonRonneby OK4:501:29
35Melvin BrusefältBäckseda IF4:531:32
36Sebastian HällgrenHuskvarna5:542:33
William JohanssonMyresjö IFEj godk.

F8 1000 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna3:560:00
2Tuva HallgrenVetlanda4:010:05
3Hilma OlssonVetlanda4:260:30
4Ida SolgevikVetlanda FF4:290:33
5Ella IsakssonVetlanda FF4:300:34
5Felicia LidsellÖsterhaninge IF4:300:34
7Tilda MartinssonVetlanda4:330:37
8Hilde GustafssonHSK4:370:41
9Tuva ÖstangårdBlackstad IF4:380:42
10Stina ÅhlundBäckseda IF4:510:55
11Edith HåkanssonSävsjö4:530:57
11Maja FranssonRonneby OK4:530:57
13Julia PeterssonVetlanda4:571:01
14Ellen KjellbergMariebo IK5:021:06
15Stella AnderssonVetlanda5:071:11
16Maja GustafssonVetlanda5:121:16
17Filippa HallgrenVetlanda5:131:17
18Klara AnderssonBlackstad IF5:201:24
19Jessica SethssonIK Sisu5:221:26
19Frida DavidssonIFK Växjö5:221:26
21Hilma AxelssonVetlanda5:261:30
22Thea HolmgrenBäckseda IF5:291:33
23Signe StrandhKorsberga5:321:36
24Evanna JohanssonSödra Solberga5:331:37
25Sara AxelssonVetlanda5:421:46
26Elsa EdemyrÖsterkorsberga IF5:441:48
27Signe HoreniusEkenässjön5:491:53
28Meja SarrionVetlanda5:551:59
29Felicia GustavssonOK Njudung5:562:00
30Lise NorénVetlanda Jujutsuklubb6:062:10
31Agnes MelinVetlanda6:212:25
32Maja ÅstrandVetlanda7:033:07
33Fanny ÅstrandVetlanda7:343:38
34Alva FranzénVetlanda7:443:48
35Julia ZackrissonVetlanda7:453:49
36Emma ErikssonVetlanda8:464:50
Agnes AxelssonVetlandaEj start

P8 1000 meter 54 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Dennis KjellbergMariebo IK3:310:00
2Filip JohanssonOK Njudung3:350:04
3David ElmekeVetlanda FF3:400:09
4Noah JohanssonEkenässjöns IF3:410:10
5Hugo StarckOK Njudung3:480:17
5Ludwig StjernbergIK Oskarshamn3:480:17
7Erik LiljegrenMålilla - Mörlunda SKI3:500:19
8Måns RacovBäckseda IF3:530:22
9Olle SandellVetlanda4:040:33
9August LjungVetlanda FF4:040:33
11John BergdahlUpplanda Reningsverk4:070:36
12Erik SörenssonVetlanda4:100:39
13Olle GranstedtEksjö SOK4:110:40
14Axel GustavssonHvetlanda GIF4:160:45
15Alexander GustavssonOK Njudung4:200:49
16Edvin AsplundVetlanda4:210:50
17Hampus MelinBäckseda IF4:220:51
18Edvin FredrikssonVetlanda4:240:53
19Oscar HoreniusEkenässjön4:260:55
20Isak WibergVetlanda4:290:58
21Wilmer HälleråOK Njudung4:300:59
22Olle NilssonHvetlanda GIF4:311:00
23William KarlssonVetlanda4:361:05
24Melker ErikssonVäxjö4:391:08
25Noha SöderbergVetlanda4:401:09
26Noel SandbergVetlanda4:421:11
27Matti JohanssonSödra Solberga4:431:12
28Gustav WigeliusVetlanda4:461:15
29William StormVetlanda4:471:16
30Vilgot CederbergAlseda4:501:19
30Mattias GunnarssonMariannelund4:501:19
32Teo JohanssonMyresjö IF4:511:20
33Axel BorgVetlanda4:551:24
33Hannes KolmodinVetlanda4:551:24
35Linus NorénVetlanda Jujutsuklubb4:581:27
36Oscar HultgrenOK Njudung4:591:28
37Filip JennerstrandOK Njudung5:011:30
38Edvin WibergVetlanda5:031:32
39William LingmerthEksjö Cykelklubb5:041:33
40Jakob NyströmVetlanda5:071:36
41Filip LagerqvistOK Njudung5:161:45
42Benjamin GlansGöteborg5:281:57
43Noah FranzénVetlanda5:412:10
44Lukas CorinVetlanda5:432:12
45Albin StormVetlanda5:462:15
46Axel ErikssonVetlanda5:512:20
47Wilhelm KarmetunOK Njudung5:532:22
48Theo ErikssonVäxjö5:552:24
49Mio L PalmgrenVetlanda6:413:10
50Carl LindVetlanda FF7:173:46
51Dennis KraftVetlanda7:213:50
52Oliver CorinVetlanda9:035:32
53Nils WibergVetlanda11:007:29
54Jakob FranzenEkenässjöns IF23:5120:20


Skapad 2011-08-19 22:22:07 med OLA version 4.1.6